Micul Creștin
Eu de mic am învățat Să mă port civilizat, Să fiu darnic, iubitor, Bun și recunoscător. Când ceva nu reușesc, Pe „te rog” îl folosesc S-adresez o rugăminte Omului ce-mi stă-nainte. Cu Dumnezeu când vorbesc, Rugăciunea o rostesc Să Îl rog, Să-I mulțumesc Sau numai să Îl slăvesc. Oricând am fost ajutat, Că cine are credință, Să mulțumesc n-am uitat, Arată recunoșnță.
